JESTEŚMY PRZEDSZKOLEM O PROFILU ARTYSTYCZNO - JĘZYKOWYM

PRZEDSZKOLE NR 54 FANTAZJA usytuowane jest na osiedlu Przymorze. Znajduje się pomiędzy żłobkiem i przychodnią, z dala od hałasu, szumu i ulicznego zgiełku, blisko morza, z korzystną linią komunikacyjną oraz dogodnym dojazdem i parkingiem – dostępnym także dla rodziców. Przedszkole cieszy się dobrą opinią wśród społeczności lokalnej jako placówka otwarta, realizująca swoje zadania w sposób rzetelny, atrakcyjny i dostosowany do potrzeb indywidualnych dzieci i ich rodziców. Budynek przedszkola jest budynkiem wolnostojącym, piętrowym, z wyremontowanym tarasem. Jest otoczony rozległym, pięknym ogrodem, z bezpiecznymi i nowocześnie wyposażonymi w drewniane urządzenia placami zabaw, torem przeszkód, małą ścianką wspinaczkową oraz boiskiem („Mały Orlik”) do gry w piłkę nożną i koszykówkę.

 

PRZEDSZKOLE urządzone jest nowocześnie i funkcjonalnie. Spełnia wymogi bezpieczeństwa (monitoring, domofon, 24-godzinny nadzór, bramka bezpieczeństwa na I piętrze, ogrodzony i zamykany plac zabaw). Dla dzieci przygotowane są: cztery przestronne, słoneczne i kolorowe sale dydaktyczne do zajęć i zabaw wraz z łazienkami; duża i bardzo dobrze wyposażona sala do zajęć ruchowych, muzycznych, teatralnych, niezastąpiona także do organizacji uroczystości i różnych imprez. Placówka posiada również salę edukacyjną i do pracy terapeutycznej wraz z tablicą multimedialną, bibliotekę/pokój do terapii logopedycznej oraz "Latającą Bibliotekę". Szatnia wyposażona jest w indywidualne półki z kącikiem zabaw pod nazwą „Kącik Zabaw Zielonej Żaby”.

 

PRZEDSZKOLE FANTAZJA jest placówką o profilu ARTYSTYCZNYM. W przedszkolu realizowana jest Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego, Koncepcja Pracy Przedszkola Nr 54 FANTAZJA, Program Edukacji Artystycznej „Przedszkolak Artystą”, Program Wychowawczy Przedszkola Nr 54 FANTAZJA, wybrane programy wspomagające rozwój dziecka oraz programy własne: Program Opiekuńczo-Wychowawczy w Zakresie Adaptacji Dziecka do Przedszkola „Pierwsze Kroki w Przedszkolu”, Program Edukacji Prozdrowotnej w Zakresie Aktywności Ruchowej z Profilaktyką Wad Postawy dla Dzieci 3–6 letnich „Jak Dbać o Prawidłową Postawę Ciała”, Program Edukacji Regionalnej „Kaszuby”.

 

UWAGA! Uchwałą Rady Pedagogicznej Przedszkola Nr 54 "Fantazja" w Gdańsku z dnia 01 lutego 2019 r. - nasze przedszkole od 01 września 2019 r. wprowadziło Innowację Pedagogiczną (grupy dwujęzyczne z językiem angielskim) pt. "Przedszkole Dwujęzyczne Fantazja" /"Bilingual Kindegarden Fantasy"/.

Okres przedszkolny to bardzo korzystny czas dla rozpoczęcia „przyswajania” drugiego języka. Jest to bowiem okres szczególnej wrażliwości językowej, który potem zanika. Nauka przychodzi zupełnie naturalnie. W związku z tym, istnieje duża szansa na osiągnięcie przez dziecko dwujęzyczności w późniejszym okresie.

W każdej grupie pracują dwie nauczycielki (zmianowo), pomoc nauczyciela (grupa MISIE), woźna oraz lektor języka angielskiego - 5 godzin dziennie, komunikujący się z dziećmi wyłącznie w języku angielskim. Dzieci uczą się języka obcego zarówno w trakcie codziennych, naturalnych sytuacji jak i podczas zabaw oraz zajęć organizowanych. Tworzy to sytuację naturalnej dwujęzyczności dzieci.

 

PRZEDSZKOLE dysponuje miejscami dla dzieci 3, 4, 5 i 6-letnich. W przedszkolu funkcjonują 4 grupy. Zgodnie z przedszkolną tradycją każda grupa ma swoją nazwę – MISIE (dzieci 3-letnie), SKRZATY (dzieci 4-letnie), TYGRYSKI (dzieci 3, 4, 5 i 6-letnie) i SMERFY (dzieci 5 i 6-letnie) - wszystkie grupy dwujęzyczne.

 

KADRA PEDAGOGICZNA jest wykwalifikowana, o wysokim poziomie kompetencji zawodowych, moralnych i etycznych. Wszyscy nauczyciele posiadają drugi, a nawet trzeci kierunek nauczania.

 

PRZEDSZKOLE FANTAZJA posiada swoje TRADYCJE: Spotkania Adaptacyjne, Uroczyste Pasowania na Przedszkolaka (w każdej grupie), Owocowo-Warzywny Dzień Łasucha (środa), Dzień Zabawek (piątek), Uroczyste obchodzenie Urodzin naszych wychowanków, Wspólne z rodzicami/opiekunami obchodzenie świąt i kultywowanie tradycji, Kiermasze Świąteczne, Śladami Mikołaja - zabawa tropiąca, Bal Karnawałowy, Noc w Przedszkolu (najstarsze grupy), Festyn Rodzinny, Symbole przedszkola - Klucz, Księga i Flaga, Własny Hymn Przedszkola.

 

DZIENNA STAWKA ŻYWIENIOWA dziecka w przedszkolu wynosi 8,- zł. Oferujemy trzy (wg deklaracji), a tak naprawdę pięć (przygotowywanych w naszej nowoczesnej kuchni przedszkolnej) zawsze świeżych, smacznych, zdrowych i urozmaiconych posiłków: od godz. 8.00 - śniadanie, godz. 10.00 - drugie śniadanie (owoce lub warzywa), o 12.00 i 14.00 obiad (podzielony na życzenie rodziców na 2 części: 12.00 – II danie, 14.00 – zupa) i od godz. 15.00 - podwieczorek. Dzieciom przebywającym dłużej w przedszkolu (od godz. 16.30) oferujemy kanapki. W każdej sali zabaw znajdują się butle z wodą niegazowaną. Bierzemy udział w programie "Gdańsk JeMy Zdrowo".

W naszym przedszkolu dziecko i jego potrzeby są priorytetem. Dzieci w naszej placówce czują się dobrze i bezpiecznie. W odpowiedniej atmosferze łatwo zawierają nowe przyjaźnie, uczą się wiary we własne siły, rozwijają zainteresowania i zdolności, nabywają wiedzę i umiejętności niezbędne do dobrego startu szkolnego, osiągają sukcesy.

Więcej informacji na stronach: www.fantazja54.blogspot.com   http://pr54.edu.gdansk.pl/pl   oraz na Facebooku: Przedszkole 54 Fantazja.