W KRAINIE MISIÓW

witamy dzieci trzy i czteroletnie, które właśnie rozpoczynają nowy i ważny etap swojego życia. Aby ułatwić dzieciom przystosowanie się do nowego środowiska, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na „Dni Adaptacyjne” które odbywają się w czerwcu (jeden dzień) i w sierpniu (2-3 dni). W tym czasie dzieci będą mogły poznać przedszkole, Krainę Misiów - salę, kąciki zabaw pełne zabawek oraz Panie i inne dzieci. Dbamy o to, aby najmłodsze przedszkolaki czuły się w przedszkolu jak w domu, by wspaniale się bawiły, prawidłowo rozwijały, aby czuły się bezpieczne i były akceptowane. Pomagają w tym różnorodne zajęcia i zabawy skierowane głównie na rozwijanie samodzielności i poznawanie najbliższego środowiska.

 

Nasze trzylatki korzystają z około 1,5 godzinnej drzemki, która dzieciom przy tak aktywnym trybie dnia jest bardzo potrzebna. Jest to typowy poobiedni odpoczynek, podczas którego dzieci słuchają spokojnej muzyki, bajek i opowiadań czytanych przez nauczycielkę. Staramy się o to, aby nie był on dodatkowym stresem dla naszych milusińskich, w związku z czym zrezygnowaliśmy z przebierania dzieci w piżamki.

 

Misiaki raz w miesiącu uczestniczą w koncertach Musica Viva. Dla większości dzieci jest to pierwsze spotkanie z różnymi rodzajami muzyki, ze znanymi i niezwykłymi instrumentami. Dzieci z najmłodszej grupy lubią bawić się w aktorów i z aktorami - okazją do tego będą comiesięczne przedstawienia teatralne w wykonaniu profesjonalnych artystów.

 

Przedszkolaki z pomocą swoich Pań rozwijają umiejętności w zakresie samoobsługi: samodzielnie korzystają z toalety, myją ręce, czyszczą zęby, starają się samodzielnie zjadać posiłki, uczą się prawidłowego trzymania łyżki, przestrzegają zasad dobrych manier przy stole. Dzieci zawierają pierwsze przyjaźnie i uczą się zachowań społecznych. Konstruują, lepią, malują… - rozwijają swoją wyobraźnię twórczą i przestrzenną.

 

Misiaki dbają również o swoją salę, pomagają w jej dekorowaniu, sprzątają zabawki, dbają o akwarium. Wychodząc na spacery uczą się samodzielnie ubierać, chodzić parami i przestrzegać zasad bezpiecznego zachowania się również poza terenem przedszkola.

 

W Krainie Misiów jest wiele zwyczajów i tradycji wpisanych w życie przedszkola, w których uczestniczą także rodzice i całe rodziny. Uroczyście także obchodzone są urodziny dzieci. Przynajmniej raz w roku dzieci wybierają się do Teatru Miniatura (na spektakl dla najmłodszych dzieci), do ZOO a pod koniec roku szkolnego, gdy słonko mocniej grzeje, Misiaki wybierają się na całodniową, pełną przygód wycieczkę autokarową. Każdy dzień w Krainie Misiów jest pełny nowych wrażeń i przeżyć, a Misiaki stają się coraz bardziej samodzielnie, odpowiedzialne i zaciekawione otaczającym światem.