WITAMY W KRÓLESTWIE SKRZATÓW!

Królestwo Skrzatów to grupa dzieci cztero- i pięcioletnich.

Posiada swoje zwyczaje i tradycje, prawa i obowiązki spisane w Wielkiej Księdze Skrzatów.

W codziennych zajęciach i zabawach towarzyszą dzieciom bajkowe Skrzaciki, które mieszkają w różnych tajemniczych zakamarkach Królestwa Skrzatów, a na pewno upodobały sobie piętro antresoli.

 

Skrzaty rozwijają swoje umiejętności w zakresie samoobsługi: same lub z niewielką pomocą ubierają się, nakrywają stoły do posiłków, dbają o własną higienę.

 

Każdy dzień w Królestwie Skrzatów to wspólne zabawy i zajęcia, spacery i wycieczki pozwalające dzieciom na aktywne poznawanie i rozumienie otaczającego świata. Skrzaty wiele już potrafią, ale ciągle zdobywają nowe umiejętności, poszerzają swoją wiedzę, uczą się, jak pokonywać trudności i rozwiązywać problemy. Dużo śmiechu i dobrego humoru oraz codzienna podróż do krainy baśni, poezji i literatury pozwala dzieciom wspaniale bawić się, nawet w najbardziej szare i pochmurne dni.

 

Przedszkolaki z Królestwa Skrzatów często zamieniają swoją salę w pracownię plastyczną, muzyczną czy teatralną – przecież uczęszczają do przedszkola o profilu artystyczno-językowym. Piękne obrazy i przedmioty, wspaniałe instrumenty muzyczne to dzieła niezwykle sprawnych manualnie i obdarzonych ogromnym potencjałem twórczym Skrzatów. Wszystkie dzieci uwielbiają śpiewać i chętnie jeżdżą na koncerty do Filharmonii Bałtyckiej. Aby poznać arkana gry aktorskiej przedszkolaki obserwują aktorów, którzy przyjeżdżają do przedszkola z pięknymi przedstawieniami. Ale nie tylko... Aktywnie współpracują z pobliskimi przedszkolami i szkołami. Przynajmniej raz w roku dzieci wybierają się do Teatru Miniatura.

 

Pod koniec roku szkolnego, gdy słonko mocniej grzeje, Skrzaty wybierają się na całodniową, pełną przygód wycieczkę autokarową. Skrzaty są bardzo aktywne: wykonują doświadczenia, przeprowadzają eksperymenty, obserwują i wyciągają wnioski, poszukują informacji w książkach i czasopismach, biorą udział w cyklicznych zajęciach bibliotecznych.

Spotykają się z interesującymi ludźmi, odwiedzają ciekawe miejsca. Tradycją tej grupy są świąteczne warsztaty z rodzicami (wigilijne i wielkanocne). I tylko szkoda, że czas spędzony w Królestwie Skrzatów tak szybko mija…