WITAJĄ WAS SMERFETKI I SMERFY Z WIOSKI SMERFÓW!

W WIOSCE SMERFÓW „mieszkają” dzieci pięcio- i sześcioletnie.

To w ich posiadaniu są insygnia przedszkolnej władzy - klucz do przedszkola, księga i flaga Przedszkola Fantazja.

 

Do grupy SMERFY uczęszczają najstarsze przedszkolaki, dlatego też często wybierają się na długie wędrówki i wycieczki, aby bezpośrednio poznawać otaczający świat. Interesuje je wiele zagadnień, korzystają z wielu źródeł informacji, chętnie korzystają z zabaw i zajęć multimedialnych. Smerfy bawią się literkami i podejmują próby czytania i pisania. Z wielką przyjemnością uczestniczą w grach i zabawach matematycznych.

 

Systematycznie uczestniczą w ciekawych spotkaniach warsztatowych w bibliotece osiedlowej. Spotkania ze Strażą Pożarną, Strażą Miejską i Policją uczą dzieci, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu pieszym i drogowym, jak reagować na atak psa, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, jak zachować się w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych. Poznają zawody rodziców odwiedzając ich miejsca pracy.

 

Smerfy nieustannie poszerzają swoją wiedzę i podnoszą kompetencje, rozwijają umiejętności samoobsługowe (m.in. korzystają z waz do zup czy noży przy posiłkach), komunikacyjne i społeczne. Smerfy przygotowują kiermasze z okazji świąt - samodzielnie wykonują przepiękne ozdoby oraz poznają lokalne, polskie i europejskie tradycje. Poznają swoje miasto i jego historię odwiedzając atrakcyjne miejsca: ZOO, Park Oliwski, Stare Miasto, muzea…

 

Smerfy są bardzo odważne i dlatego po raz pierwszy zostają na noc w przedszkolu bez rodziców. „Nocowisko” dostarcza dzieciom niezwykłych i niezapomnianych wrażeń.

 

Smerfy mają wiele talentów i zdolności, chętnie i z sukcesami uczestniczą w konkursach recytatorskich i plastycznych, w festiwalach piosenki i tańca. Chętnie podejmują zadania aktorskie przygotowując na różne okazje niezwykłe przedstawienia. Uczestniczą także w zajęciach muzycznych i tanecznych w przedstawieniach, teatrzykach i koncertach…. Ale nie tylko... Przynajmniej dwa razy w roku dzieci wybierają się do Teatru Miniatura i Filharmonii.

 

Aby szkoła stała się dzieciom przyjazna, aby mogły pójść do niej z radością i uśmiechem, Smerfy często spotykają się ze starszymi kolegami i nauczycielami z pobliskich szkół. Wspólnie bawią się i uczą oraz uczestniczą we wspólnych uroczystościach.

 

Pod koniec roku szkolnego, gdy słonko mocniej grzeje, Smerfy wybierają się na całodniową, pełną przygód wycieczkę autokarową na Kaszuby.

 

Wszystko się kiedyś kończy i pobyt w przedszkolu także. Dlatego też, z wielkim żalem i wzruszeniem Smerfy uroczyście żegnają ukochaną Fantazję. Życzą sobie nowych wyzwań, zadowolenia i sukcesów, ale przede wszystkim spotkania na swojej drodze mądrych i życzliwych ludzi.